SIDERAL Folico Sachets x 20

880,00 ден

Sideral Folic – додаток во исхраната кој ја надополнува исхраната со железо и витамини.

7 на залиха

Опис

Sideral Folic – додаток во исхраната кој ја надополнува исхраната со железо и витамини. Препаратот е наменет за возрасни. Железото придонесува за правилен развој на когнитивните функции. Витамин Б12, витамин Б6 и железо го поддржуваат производството на црвени крвни зрнца и хемоглобин. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Додаток во исхраната не може да се користи како замена (замена) за разновидна исхрана.
Одржувањето здрав начин на живот и разновидна исхрана се важни за одржување на соодветно здравје.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SIDERAL Folico Sachets x 20”