Serrapeptase Capsules 60.000 SU x 60

1,800,00 ден

Земете 1 капсула дневно на празен желудник со 8 oz вода. Континуирана употреба на овој производ повеќе од 30 дена не се препорачува, освен под надзор на лекар.

370 на залиха

Опис

Здрава имунолошка функција
Го промовира респираторното здравје
Serrapeptase (serratiopeptidase) е ензим за варење протеини изолиран од пријателската бактерија Serratia marcescens. Истражувањата покажуваат дека Serrapeptase се апсорбира недопрена од дигестивниот тракт и дека делува системски за да ги поддржи здравите функции на имунолошкиот систем и да ги промовира нормалните процеси на заздравување на телото. Некои докази сугерираат дека Serrapeptase може да го поддржи респираторното здравје помагајќи да се одржи нормална секреција на слуз.

Brand

Нау Фудс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Serrapeptase Capsules 60.000 SU x 60”