SENSODYNE Fluoride Toothpaste 75 ml

240,00 ден

1 на залиха

SKU: SNSDN-2 Категорија Ознака:

Опис

Sensodyne е специјално дизајниран да се грижи за чувствителните заби. Кога емајлот се истроши или непцата се повлекуваат, дентинот е изложен на околината. Ова може да предизвика чувствителна забоболка, како на пример кога е во контакт со топла или ладна храна или пијалок. Има смирувачки ефект околу нервот длабоко во забот, така што не мора да се грижите за тоа што јадете или пиете. Исто така, содржи флуор за зајакнување на забите и заштита од оштетување. Со лесен вкус на нане. Заштитете ги чувствителните заби и непца од болка и кариес со грижливата паста за заби Sensodyne Fluoride, за секојдневна удобност и здрава насмевка!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SENSODYNE Fluoride Toothpaste 75 ml”