SEBAMED Sun Care Cream SPF-50+ 75 ml

720,00 ден

Начин на користење:

Нанесете 20 минути пред да бидете на сонце. Нежно и рамномерно масирајте го кремот за сончање Multi Protect на кожата, внимавајќи пастикуларно да ги покрие чувствителните и тешко достапни делови од телото, како и под рабовите на облеката.
Нанесете обилно, малите количини го намалуваат степенот на заштита.
Повторно нанесувајте често за да обезбедите оптимална заштита од сонце, особено по пливање и сушење со крпа.

Нема на залиха

Опис

Високо ефикасниот UVA/UVB филтер систем во комбинација со микро-пигменти спречува оштетување и иритација на кожата предизвикана од сончева светлина, заштита на кожата против стареење со витамин Е и регенерирачки провитамин Б5, природна хидро, формула за фруктол ја одржува кожата изложена на сонце мазна и еластична. ја штити еластичноста на кожата, се спротивставува на пигментацијата предизвикана од сонцето и знаците на предвремено стареење.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SEBAMED Sun Care Cream SPF-50+ 75 ml”