SEBAMED Baby Sun Care Cream SPF-50+ 75 ml

730,00 ден

1 на залиха

Опис

Бебешката и детската кожа не треба да бидат изложени на директна сончева светлина, особено на возраст под 3 години. Во денешните услови на животната средина е исклучително важно да се погрижиме детето да носи капа и доминантниот дел од телото да биде покриен со костим за капење, Т -кошула, и шорцеви кога играте на плажа или на отворено! Sebamed ви носи целосна заштита од сонце за вашето малечко! Чувајте ја деликатната кожа на бебето заштитена од суровите сончеви зраци во текот на целиот ден со кремот за сончање Baby Sebamed SPF 50+. Бебешкиот крем за сончање филтрира 98% од УВА зраците и штити од алергии предизвикани од Сонцето. Ги спречува оштетувањата предизвикани од сончевата светлина, иритациите на кожата и штити од сувост на деликатната кожа на бебето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SEBAMED Baby Sun Care Cream SPF-50+ 75 ml”