RILASTIL Xerolact Podos Lipogel 100 ml

1,080,00 ден

Употреба:

Нанесете на чиста, сува кожа 1 или 2 пати на ден со лесна масажа.

Нема на залиха

Опис

Rilastil Xerolact [Podos] Lipogel е дневен третман формулиран за хидратација, омекнување и нормализирање на кожата на областите физиолошки карактеризирани со подебел роговиден слој, како што се стапалото и петата.

Врз основа на натриум лактат и алантоин, ја враќа физиолошката дебелина на рожницата, преку ефективно кератолитичко и дермотрофно дејство. Богатата текстура, поради присуството на шеа путер, пантенол и глицерин, брзо се впива за нелизгачки ефект. Забележителни резултати веќе по 3 дена од третманот.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Xerolact Podos Lipogel 100 ml”