RILASTIL Xerolact PB Balm 400 ml

1,760,00 ден

Употреба:
Нанесете го производот рамномерно два или повеќе пати на ден на кожата на лицето или телото. За чистење, се препорачува да се користи масло за чистење Xerolact.

Нема на залиха

Опис

Мелемот за тело против иритација Rilastil Xerolact PB е идеален за многу сува кожа или за кожа склона кон атопика. Со неговата употреба ќе биде можно да се елиминира црвенилото и чешањето поради сува кожа. Со самоодбрана на бариера на кожата и комплекс против чешање. Без мирис.

Мелемот за релипидирање Rilastil Xerolact против иритација го смирува црвенилото и чешањето со брзо и трајно дејство, намалувајќи ја фреквенцијата на сериозни епизоди на сувост. Промовира обновување на бариерната функција и микробиотата на кожата (ин виво тест).

Ја враќа еластичноста и удобноста на кожата. Благодарение на неговата формулација, мелемот може да се користи и за кожа на бебиња и деца.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Xerolact PB Balm 400 ml”