RILASTIL Xerolact PB Balm 200 ml

1,180,00 ден

Употреба:
Нанесете го производот рамномерно два или повеќе пати на ден на кожата на лицето или телото. За чистење, се препорачува да се користи масло за чистење Xerolact.

2 на залиха

Опис

Мелемот за тело против иритација Rilastil Xerolact PB е идеален за многу сува кожа или за кожа склона кон атопика. Со неговата употреба ќе биде можно да се елиминира црвенилото и чешањето поради сува кожа. Со самоодбрана на бариера на кожата и комплекс против чешање. Без мирис.

Мелемот за релипидирање Rilastil Xerolact против иритација го смирува црвенилото и чешањето со брзо и трајно дејство, намалувајќи ја фреквенцијата на сериозни епизоди на сувост. Промовира обновување на бариерната функција и микробиотата на кожата (ин виво тест).

Ја враќа еластичноста и удобноста на кожата. Благодарение на неговата формулација, мелемот може да се користи и за кожа на бебиња и деца.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Xerolact PB Balm 200 ml”