RILASTIL Xerolact 30% 40 ml

980,00 ден

Употреба:
Нанесете Rilastil Xerolact 30 1 или 2 пати на ден на сува кожа.

2 на залиха

Опис

Rilastil Xerolact 30 40ml – концентриран крем со 30% натриум лактат за области со тешка хиперкератоза.

Rilastil Xerolact 30 е крем од 30% натриум лактат за многу сува и/или силно сува кожа. Хидратантно и високо кератолитичко дејство. Индициран за псоријаза, палмоплантарна кератодермија, тешка хиперкератоза на петата и периунгвалната област.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Xerolact 30% 40 ml”