RILASTIL Xerolact 18% 100 ml

1,090,00 ден

Употреба: Нанесете на чиста, сува кожа 2 или повеќе пати на ден во области кои страдаат од сувост, лупење или задебелување на епидермисот, по можност после капење или туширање.

2 на залиха

Опис

Карактеристики на Xerolact 18% од Rilastil:

Rilastil Xerolact е специфичен дерматолошки третман, кој се користи за враќање на нивото на хидратација, враќање на хидролипидната бариера и враќање на еластичноста на сува, чувствителна и ксеротична кожа.

Балзам формулиран со 18% натриум лактат делува како третман за омекнување и измазнување на особено оштетената кожа, благодарение на своите својства е ефикасен како интензивен навлажнувач за сува и измазнувачка кожа, така што може да ги врати заштитните својства на хидролипидната бариера.

Производ специјално за борба против локализирана хиперкератоза на лактите, колената и петите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Xerolact 18% 100 ml”