RILASTIL Difesa Sterile Cream 50 ml

870,00 ден

Употреба:

Нанесете на чиста, сува кожа, наутро и навечер.
По употреба, исчистете ја пумпата и затворете ја цврсто со капачето.

1 на залиха

Опис

Стерилната крема Rilastil Difesa Sterile Cream е особено индицирана за луѓе кои страдаат од чувствителна и реактивна кожа.
Поради заштитното, омекнувачко, смирувачко и навлажнувачко дејство, го фаворизира обновувањето на хидролипидната бариера на кожата, намалувајќи го чешањето, чувството на печење и други слични ситуации.
Кога кожата е многу реактивна и покажува предиспозиција за алергиски реакции или нетолеранција на козметика, важно е да се избере вистинскиот кожно-козметички третман.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Difesa Sterile Cream 50 ml”