RILASTIL D-CLAR Sun Spf-50+ Medium 40 ml

1,250,00 ден

Употреба: Нанесете обилно на кожата на лицето рамномерно најмалку 30 минути пред изложување на сонце. Нанесете често во случај на интензивно потење и после капење или сушење.

2 на залиха

Опис

Rilastil Sun System D-Clar Medium SPF 50+, првиот крем за сончање против дамки кој се обединува со Clari-Tech Complex, назначен за спречување и борба против формирање на кафени дамки. Нијансата овозможува бојата да биде униформа, имитирајќи хиперпигментација на кожата.

Специјално формулиран за намалување на ризикот од пецкање на очите. Спречува фотостареење на кожата и појава на изгореници, дамки и еритеми

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL D-CLAR Sun Spf-50+ Medium 40 ml”