RILASTIL Acnestil Micropeeling 100 ml

870,00 ден

Употреба:

– Лице: Нанесете Rilastil Acnestil Micropeeling на чиста, сува кожа на лицето еднаш (ноќ) или два пати на ден 6 последователни недели.

– Тело: Нанесете го локално на чиста, сува кожа во областа што сакате да ја третирате 6 недели.

2 на залиха

Опис

Вишокот на производство на себум предизвикува појава на акни и, следствено, на кожата се појавуваат флеки и лезии.

Rilastil Acnestil Micropeeling има дејство за регулирање на себум за контрола на вишокот на производство на себум во кожата и ограничување на појавата на акни. Ги намалува повредите и несовршеностите што ги создава на кожата, намалувајќи ги трагите и митесерите.

Ефективноста на неговата формулација се заснова на инкорпорирање на салицилна киселина (2%), манделична киселина (5%), ниацинамид и азелоглицин кои работат заедно за да ја ексфолираат површината на кожата притоа придонесувајќи за регулирање на производството на себум и обезбедуваат смирувачки и навлажнувачки својства. .

Овој хемиски пилинг може да се користи и на лицето и локално на телото, тој е одличен адјувант за лекување на траги и акни на мрсна кожа, дури и на најчувствителната.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Acnestil Micropeeling 100 ml”