RILASTIL Acnestil Matt Cream 40 ml

1,010,00 ден

Употреба: Се нанесува секој ден на исчистено лице (наутро и навечер). Се препорачува да се користи во комбинација со Acnestil Cleanser. Избегнувајте контакт со очите, контурата на очите и мукозните мембрани. Ако производот влезе во очите, исплакнете темелно со вода.

2 на залиха

Опис

Проблематичната кожа, склона кон воспаленија и иритација, бара соодветна нега, смирување и закрепнување, па затоа не треба да го чекате најдобриот момент – тој веќе пристигна! Крем со матирање Rilastil Acnestil Mat е деликатна емулзија текстура која брзо се апсорбира од епидермисот и има интензивен ефект на клеточно ниво. Лек за кожа склона кон акни со силни антибактериски, антиинфламаторни и смирувачки својства. Тоа помага да се намали сјајот и да се нормализираат лојните жлезди, со што се спречува прекумерното производство на себум.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Acnestil Matt Cream 40 ml”