RILASTIL Acnestil Attiva Cream 40 ml

1,010,00 ден

Употреба:
Нанесете на чиста, сува кожа, наутро и навечер. За хигиена на кожата, препорачливо е претходно да користите неагресивен детергент.

2 на залиха

Опис

Специфичен крем препарат индициран за третман на комбинирана, мрсна кожа и кожа склона кон акни.

Со олигопептид 10. Дејствува на 4-те причинители за појава на акни. Ин-витро тест без фотосензибилизација

Специфичен крем препарат индициран за третман на комбинирана, мрсна кожа и кожа склона кон акни. Со кератолитичко, нормализирање на себум, смирувачко и матизирачко дејство, ги намалува и спречува флеките на нечистата кожа.
Збогатен со пантенол, керамиди и хијалуронска киселина, со хидратантно дејство и со антимикробно средство кое го фаворизира контролата на растот на микроорганизмите на кожата.

Brand

Риластил

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RILASTIL Acnestil Attiva Cream 40 ml”