RHINOSTOP Tablets (25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg) x 10

150,00 ден

Дозирање

Возрасни и деца на возраст од 12 години и постари

1 таблета RHINOSTOP на секои 6 часа.

Не користете повеќе од 4 таблети во 24 часа.

Деца на возраст од 6 до 12 години

Таблетите RHINOSTOP не се наменети за деца под 12 години.

За деца на оваа возраст се препорачува употреба на сируп RHINOSTOP.

190 на залиха

SKU: BSNL-12 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Таблетите RHINOSTOP содржат три активни состојки – парацетамол, псеудоефедрин хидрохлорид и хлорфенамин малеат, чии дејства се надополнуваат.

Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува покачената телесна температура.
Псевдоефедрин хидрохлорид делува на малите крвни садови во носната слузница, предизвикувајќи нивно стеснување, што доведува до спречување на прекумерно лачење на назален секрет и олеснување на симптомите на воспаление на носната слузница и синусите.
Со своето антихистаминско дејство, хлорфенамин малеат ја намалува назалната конгестија, ги ублажува симптомите на течење на носот и солзење и печење на очите.

Brand

Босналијек

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RHINOSTOP Tablets (25,1 mg+2,54 mg +61,20 mg) x 10”