RHINOSTOP Hot Sachets x 8

230,00 ден

Дозирање

Возрасни и деца над 12 години: 2-3 кесички на ден. Содржината на кесата мора да се раствори во чаша вода. Може да се користи и топла вода.

Предупредување: не надминувајте ја наведената доза без претходно да се консултирате со вашиот лекар.

Деца: RHINOSTOP HOT не се препорачува за деца под 12-годишна возраст (видете го делот „Не користете RHINOSTOP HOT“).

5 на залиха

SKU: BSNL-10 Категорија Ознаки: , ,

Опис

RHINOSTOP HOT е аналгетик (лек за ублажување на болката), антипиретик (лек за намалување на покачената телесна температура) и назален деконгестив (лек кој ја намалува назалната конгестија).

RHINOSTOP HOT се користи за лекување на симптоми на настинка и грип.

Brand

Босналијек

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RHINOSTOP Hot Sachets x 8”