PURE Vitamin C Rich Redermic 40 ml

2,670,00 ден

Како да се користи

Нанесете крем La Roche-Posay Pure богат со витамин Ц наутро и/или навечер на лицето и вратот.

Нема на залиха

Опис

La Roche-Posay Pure Vitamin C Rich Cream е дневна нега за сува чувствителна кожа со брчки, губење на цврстина и нерамномерен тон на кожата. Збогатен со витамин Ц, кој го измазнува тенот и помага да се стимулира производството на колаген за да се пополнат брчките одвнатре, со маноза која ја оптимизира интеракцијата на светлината со кожата и ја измазнува, и хијалуронска киселина која помага за измазнување на кожата веднаш намалувајќи ги брчките. Плус, оваа формула содржи и мадекасосид и невросензин за поправка и смирување на кожата. Овој обилен и свеж крем ги намалува брчките и црвенилото, обединувајќи го тонот на кожата за посвеж изглед.

Brand

Ла Рош Посе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PURE Vitamin C Rich Redermic 40 ml”