PURE Vitamin C Eyes Redermic 15 ml

2,260,00 ден

Како да го користите

Нанесете La Roche-Posay Pure Vitamin C Eyes Anti-Winkle Filling Filler наутро и/или навечер, пред вашиот омилен серум и хидратантен крем.

1 на залиха

Опис

La Roche-Posay Pure Vitamin C Eyes Anti-Filling Filler против брчки е хидратантен крем против стареење за контурата на очите, бидејќи се бори против губење на цврстината, брчките, а исто така и фините линии. Погоден за чувствителна кожа, оваа крема/течност содржи витамин Ц за борба против брчките и фините линии, хијалуронска киселина за ефект на појачување и маноза за изедначување на тонот на кожата. Формулата е тестирана под дерматолошка контрола на корисници со чувствителна кожа, како и на луѓе кои користат контактни леќи.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PURE Vitamin C Eyes Redermic 15 ml”