PROSTAMAX Capsules x 60 + 20 Gratis

1,020,00 ден

Начин на употреба: Првите 10 дена, 1 капсула 2 пати на ден. По 10-тиот ден, 1 капсула 1 пат на ден. Препорачан тек на прием: 4-6 недели.

2 на залиха

Опис

Овој производ Фортекс е додаток во исхраната кој го поддржува нормалното функционирање на жлездата на простатата. Содржи екстракт од активни состојки Sao Palmetto, Коприва и Врба и селен, кои во комбинација ја намалуваат потребата за често мокрење и придонесуваат за нормална сперматогенеза и сексуална функција кај мажите. Производот е достапен во практично пакување од 60+20 капсули Бенигната хиперплазија на простатата е една од најчестите заболувања која главно ги погодува мажите постари од 50 години.Нормално, простатата почнува да се зголемува по 45-тата година од животот и оттогаш продолжува растот. Современата медицина го опишува овој процес не како болест, туку како состојба. Бенигната хиперплазија е честа и кај постарите мажи – над 80 години и се јавува кај околу 90% од популацијата. Поради тоа што погодува исклучително широк опсег на луѓе, зголемената простата е општествено значајна состојба која има свое дефинитивно медицинско решение.

Brand

Фортекс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PROSTAMAX Capsules x 60 + 20 Gratis”