PROMO Retinol B3 Serum 30 ml

2,910,00 ден

4 на залиха

Опис

Серумот La Roche-Posay Retinol B3 е совршен серум против стареење. Главната улога ја има ретинолот, но содржи и глицерин и витамин Б3, комбинација на состојки кои ги спречуваат знаците на стареење без да ја иритираат кожата.
Ретинолот го стимулира обновувањето на клетките и го зголемува производството на колаген, додека глицеринот и витаминот Б3 ја хидратираат, ја зајакнуваат и смируваат кожата. Заедно, тие го подобруваат и обновуваат тенот и ја зајакнуваат бариерата на кожата, помагаат во намалување на фините линии и брчки и ја изедначуваат текстурата и тонот на кожата.

Начин на нанесување: Нанесете навечер на претходно исчистена кожа на лицето

LA ROCHE POSAY Термална вода 50ml:

Богата со селен и елементи во трагови, термалната изворска вода La Roche-Posay има научно докажани смирувачки и заштитни својства. Го подобрува здравјето на кожата со намалување на иритацијата на кожата. Неговите уникатни својства го прават основна активна состојка на нашите производи.

Оваа вода има природни пребиотски својства: ја враќа рамнотежата на микробиомот на кожата со цел да ја зајакне кожата, дури и за најчувствителните: новороденчиња, деца, возрасни, трудници.

Мицеларна вода LA ROCHE POSAY 50ml:

Производот MICELLAR WATER ULTRA за чувствителна кожа ги чисти нечистотиите и ги отстранува трагите од шминка и загадување. Исто така, ја смирува кожата за да создаде чувство на удобност и свежина.

Формулиран со мицели и глицерин, производот од мицеларна вода за чувствителна кожа ги чисти нечистотиите и ги отстранува трагите од шминка и загадување.
Се грижи за физиолошката рамнотежа на кожата.Не содржи алкохол. Содржи термална вода од La Roche-Posay.

LA ROCHE POSAY Anthelios крем SPF50 1,5ml:

Кремот е наменет за заштита од UVA и UVB филтри, со што го спречува стареењето и хиперпигментацијата на кожата.Се применува како последен чекор во рутината.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PROMO Retinol B3 Serum 30 ml”