PROMO Pure Vitamin C Serum 30 ml

2,910,00 ден

Нема на залиха

Опис

Серум LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C10 30ml:
Серумот за подмладување PURE VITAMIN C10 е нов третман за чувствителна кожа.
Содржи чист витамин Ц, салицилен киселину и невросенсин за компотолог шајаја и блистапност кои. Чувствителни сте на кожа. Антиоксиданс за сите типови кожа.
Namejenje je polsomje that imaju: снег, губење на sjaja и neujednačenu texturu kože.
По употребата на ЧИСТИОТ ВИТАМИН Ц, кожата стана мека, хидрирана и сјајна. Боре и тенкови су линии намалени. Текстурата на кожата има уједначен ефект. Кожа је више глатка и уедначена и достиже свој пуни сјај.
Локално подготвен, овој антиоксидативен серум може да помогне во спречување на стареење, спречување на губење на еластичноста, пигментација, беживотна кожа, као и ситни линија и бора. Имам важна улога во одржувањето на кожата.
Употреба:
Нанијети не уби утрото. Избјегавати вејѓе око оција. Користете заедно со SPF заштита. Лагана, брзо упијајуќа текстура. Свиленкасти, немасни траг. Оптимална подлога за шминку.
LA ROCHE POSAY Термална вода 50ml:
Богата со селен и олигоелементи, La Roche-Posay termalna izvorska voda ima načnúční práštena imirujuća i zaštitna svojsta. Спречува иритација на кожата намалувајќи ја иритацијата на кожата. Неговите уникатни својства го прават неопходен за нашите производи.
Оваа вода има природни пребиотски својства: го обновува микробиомот на кожата, го обновува микробиомот на кожата и кожата е чиста.
Употреба:
Ултрањежни спреј кој дозволува микрокапљикама воде да моментално уѓу во кожу.
– Прскање по потреби.
– Оставити три минути, затим покупи вишок.
– Фрижидерот има ефект на ладење.
LA ROCHE POSAY Мицеларна вода 50ml:
Производ МИЦЕЛАРНА ВОДА УЛТРА за свеченост кожи чисти е од нешпертоќа те свеченост трогос макупка и клуб. Исто така, ја смирува кожата бидејќи создава чувство на свежина.
Формулиран со употреба на мицели и глицерин, производ MICELLAR WATER ULTRA за чувствителна кожа, чиста кожа, чиста кожа, отстранување на траги од шминка и нечистотија.
Земете ја предвид физиолошката рамнотежа на кожата.
Содржи алкохол. Содржи термална вода од La Roche-Posay.
Употреба:
Blaznicu natopiti proizvodom. Лаганим круг покретима скидати шминку со лице, очи и усана.
LA ROCHE POSAY Anthelios крем SPF50 1,5ml:
Кремот е наменет за заштита од UVA и UVB филтри, кои го спречуваат стареењето и хиперпигментацијата на кожата.
Употреба: Нанесете ја кремата како последен чекор од рутината, повторете ако е потребно.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PROMO Pure Vitamin C Serum 30 ml”