PROMO Hyalu B5 Serum 30 ml

2,870,00 ден

9 на залиха

Опис

Серум La Roche Posay Hyalu B5 30 ml:

Серумот HYALU B5 е првата дерматолошка корекција на La Roche-Posay за обновување и веднаш пополнување на кожата и значително намалување на брчките. Има навлажнувачки и измазнувачки ефект. За сите типови кожа Нанесете на лицето наутро и/или навечер.

LA ROCHE POSAY Термална вода 50ml:

Богата со селен и елементи во трагови, термалната изворска вода La Roche-Posay има научно докажани смирувачки и заштитни својства. Го подобрува здравјето на кожата со намалување на иритацијата на кожата. Неговите уникатни својства го прават основна активна состојка на нашите производи.

Оваа вода има природни пребиотски својства: ја враќа рамнотежата на микробиомот на кожата со цел да ја зајакне кожата, дури и за најчувствителните: новороденчиња, деца, возрасни, трудници.

Мицеларна вода LA ROCHE POSAY 50ml:

Производот MICELLAR WATER ULTRA за чувствителна кожа ја чисти од нечистотии и ги отстранува трагите од шминка и загадување. Исто така, ја смирува кожата за да создаде чувство на удобност и свежина.

Формулиран со мицели и глицерин, производот од мицеларна вода за чувствителна кожа ги чисти нечистотиите и ги отстранува трагите од шминка и загадување.
Се грижи за физиолошката рамнотежа на кожата.Не содржи алкохол. Содржи термална вода од La Roche-Posay.

LA ROCHE POSAY Anthelios крем SPF50 1,5ml:

Кремот е наменет за заштита од UVA и UVB филтри, со што го спречува стареењето и хиперпигментацијата на кожата.Се применува како последен чекор во рутината.

Brand

Ла Рош Посе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PROMO Hyalu B5 Serum 30 ml”