PROBIOTIC ATP Sachets x 20

990,00 ден

Начин на дозирање:

Една до две кесички дневно.

Нема на залиха

Опис

Корисните бактерии и влакна кои го сочинуваат NBL Probiotic ATP го зајакнуваат имунолошкиот систем и го подобруваат функционирањето на дигестивниот систем, а се користат и за профилактички цели за симптомите на атопичен дерматитис кај децата.
Благодарение на технологијата Double Coating, пробиотските бактерии стигнуваат до цревата во нивната оригинална количина и волумен, без да бидат изложени на киселата средина на желудникот.

Brand

Нобел

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PROBIOTIC ATP Sachets x 20”