Опис

Ги обезбедува сите придобивки од мултивитаминската таблета Pregnacare Original – која содржи есенцијални хранливи материи за бременост, плус капсула Омега-3 за да обезбеди богат извор на DHA кој придонесува за нормален развој на мозокот и очите на фетусот**. Pregnacare е исто така бр.1 бренд за додатоци за бременост во Велика Британија.

Истражувањата сè повеќе ја покажуваат важноста на есенцијалните масни киселини како што е DHA во развојот на бебињата и доенчињата
Содржи 400 μg фолна киселина и 10 μg витамин Д, нивоа препорачани од Министерството за здравство на ОК

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PREGNACARE Plus Capsules 28 & Tablets 28”