PICO Multivit Drops 12 ml

345,00 ден

Дозирање:

15-20 капки 1 или 2 пати на ден или како што е пропишано од лекар и може да се мешаат со вода или која било течност. Доенчиња: 1 поен по кг/телесна тежина или пропишано од лекар.

1 на залиха

Опис

Додатоци во исхраната на мултивитамини и флуор.

Витамините и флуорот ги задоволуваат нутритивните потреби за здрав раст и развој на децата, особено на доенчињата. Помага и придонесува за развој на коските, мускулите и мозокот.

Brand

ДС Натурал

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PICO Multivit Drops 12 ml”