PICO Hidraton Neo sachets x 10

500,00 ден

Дозирање:

Се препорачува да се користат 1-2 кесички дневно

Содржината на кесичката треба да се разреди во 250 ml природна минерална вода.

4 на залиха

Опис

Додаток во исхраната со минерални соли и биоеколини.

Hidraton Neo кесичките се составени од: Bioecolians, Декстроза, натриум, хлор и калиум.

Индициран во случаи на дехидрација на организмот предизвикана од повраќање и дијареа, гастроентеритис, дисбаланс на електролити, прекумерно потење итн.

Bioecolians е олигосахарид кој е составен од природни шеќери како сахароза и малтоза, формирани со ензимска синтеза под влијание на трансферазата.

Brand

ДС Натурал

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PICO Hidraton Neo sachets x 10”