PICO C Drops 15 ml

315,00 ден

Дозирање:

Земете 20 капки (1 ml), дневно или како што ви препишал лекар. Капките може да се администрираат директно во устата или разредени во млеко или други течности.

Завртете го капачето во насока на стрелките на часовникот до крај, а потоа содржината на наслагиот паѓа во шишето и потоа добро протресете ја вијалата. Обележувањето на капалката одговара на 0,5 ml, половина од препорачаната доза. По нанесувањето на капалката, чувајте го производот во фрижидер и користете го 30 дена по првото отворање.

1 на залиха

Опис

Витаминот Ц е важен витамин и антиоксиданс што телото го користи за да не одржува силни и здрави. Витаминот Ц се користи за одржување на коските, мускулите и крвните садови. Исто така, витаминот Ц помага во формирањето на колаген и му помага на телото да го апсорбира железото.

Витаминот Ц природно се наоѓа во зеленчукот и овошјето, особено во портокалите и другите цитрусни овошја.

Brand

ДС Натурал

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PICO C Drops 15 ml”