OsteosylD3 Tablets x 30

630,00 ден

7 на залиха

Опис

Диететски производ/додаток на храна Активни состојки – 500 mg калциум во форма на калциум карбонат, – 200 mg магнезиум во форма на магнезиум хидроксид – 10 mg цинк во форма на цинк сулфат монохидрат – 15 μg (600 IU) холекалциферол (D3) – 100 μg витамин К Помошни состојки повидон, микрокристална целулоза, кросповидон, силициум колоиден анхидрат, магнезиум стеарат. Филм: титаниум диоксид, хидроксипропил метил целулоза, талк, глицерол. Својства Зачувувањето на здравјето на коските и спречувањето на појава и влошување на остеопорозата е од големо значење за средовечните и постарите лица. Потребата за есенцијални хранливи материи, како што се калциум, магнезиум, витамин Д, цинк и витамин К, се зголемува со возраста. Заедно со правилната исхрана и физичката активност, додатоците во исхраната можат да ја спречат остеопорозата обезбедувајќи оптимални количини на клучни хранливи материи потребни за здрави и силни коски. Osteosyl D3® обезбедува оптимална комбинација на калциум, витамин Д3, магнезиум, цинк и витамин К, неопходни за одржување на здравјето на коските и спречување на остеопороза. Калциумот е суштинска градежна компонента на коските, додека витаминот Д3 игра клучна улога во неговата апсорпција од цревата. Откако ќе се апсорбира, на калциумот му се потребни дополнителни хранливи материи и кофактори за да се вградат во коскеното ткиво. Osteosyl D3® обезбедува идеални количини на магнезиум, цинк и витамин К потребни за правилно вградување на калциум во коските. За кого се препорачува Osteosyl®? Остеозил Д3 се зема по препорака на лекар или фармацевт за превенција и третман на недостаток на калциум, магнезиум, витамин Д3, цинк и витамин К, како и за состојби со намалена густина на коските (остеопенија, остеопороза, бременост и менопауза).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OsteosylD3 Tablets x 30”