OMNIKUM ZINC & SELENIUM Tablets x 45

540,00 ден

Се препорачува да се користи 1 таблета на ден за време на оброк. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нема на залиха

Опис

Ги штити клетките и ткивата од штетните ефекти на слободните радикали кои го забрзуваат стареењето, влијае на плодноста кај мажите преку стимулирање на сперматогенезата и е од суштинско значење за здравјето на простатата;
– Има имуно-стимулативно дејство, што е исклучително важно за зајакнување на имунолошкиот систем;
– Учествува во производството на активни тироидни хормони, кои се неопходни за негово правилно функционирање;
– Неопходно за правилен раст на косата и ноктите;
– Ја стимулира детоксикацијата на организмот со забрзување на елиминацијата на тешките метали.

Brand

Омникум

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OMNIKUM ZINC & SELENIUM Tablets x 45”