OMNIKUM VITAMIN C 1000 mg Tablets x 75

660,00 ден

Се препорачува да се користи 1 таблета на ден за време на оброк.

1 на залиха

Опис

Omnikum Vitamin C 1000 mg се таблети кои содржат витамин Ц.

Витаминот Ц придонесува за одржување на цврсти коски и силни заби. Корисно е за нормално функционирање на имунолошкиот систем. Витаминот Ц е антиоксиданс и им помага на клетките да се одбранат од надворешни влијанија и стрес. Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо и придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста. Исто така, придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам, придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и физиолошките функции.

Brand

Омникум

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OMNIKUM VITAMIN C 1000 mg Tablets x 75”