OMNIKUM OSTEO Tablets x 60

680,00 ден

Препорачаната доза е 1 таблета на ден за време на оброк.

Нема на залиха

Опис

Omnikum Osteo е специјално создадена сеопфатна формула која е дизајнирана да одржува силни коски, заби и флексибилни мускули.

Калциумот помага да се одржат силни коски и заби, помага да се спречи трошење на коскените минерали во постменопаузалниот период кај жените што е фактор на ризик за остеопоротични фрактури на коските.

Магнезиумот учествува во нормалното функционирање на мускулите и дава дополнителна енергија во случај на замор.

Витаминот Д3 овозможува нормална апсорпција на калциум и фосфор, како и нормално ниво на калциум во крвта, овозможувајќи одржување на здрави коски, односно ја зголемува апсорпцијата на калциум во коските и го зајакнува имунолошкиот систем.

Цинкот ги одржува коските и е добар за кожата, косата и ноктите.

Витаминот Ц е важен за формирање на колаген, кој пак е важен за коските, ‘рскавицата и одржувањето на силни коски.

Манганот има ефект врз нормалното формирање на сврзното ткиво во ‘рскавицата и коските.

Бакарот овозможува одржување на нормалното сврзно ткиво.

Витаминот К2 придонесува за нормално згрутчување на крвта.

Борот учествува во одржувањето на структурата на коските и зглобовите.

Brand

Омникум

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OMNIKUM OSTEO Tablets x 60”