OMNIKUM D3 Capsules 3000 IU x 70

460,00 ден

Се препорачува да се користи 1 капсула дневно (1000IU) за време на оброк.

Нема на залиха

Опис

Капсулите Omnikum D3 ја содржат активната супстанција холекалциферол. Холекалциферолот е форма на витамин Д кој игра важна улога во апсорпцијата и метаболизмот на калциумот и неговото инкорпорирање во коскеното ткиво.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OMNIKUM D3 Capsules 3000 IU x 70”