OCU FLASH Eye Drops 2 x 10 ml

360,00 ден

Дозирање: За смирување на очите и за поддршка на третман на неинфективно воспаление на конјунктивата и очните капаци, капнете 1-2 капки во долната конјунктивална кеса 1-4 пати на ден.

2 на залиха

SKU: UNMDPH-2 Категорија Ознаки: ,

Опис

OcuFlash – Прва помош за иритирани очи Карактеристики: Има антиинфламаторно, дезинфицирано и адстрингентно дејство на окото. Се користи за спречување и поддршка на третман на неинфективни воспаленија на очните капаци и конјуктивата и за смирување на очите. Тоа е идеално решение за плакнење за отстранување на сите туѓи тела од окото. Употреба: за плакнење на слуз и гноен секрет од очите, за плакнење на окото по носење тврди контактни леќи, како прва помош при благи изгореници на очите со киселини и бази (вар, малтер), како потпорно средство за некои, главно. неинфективен конјунктивитис и хроничен конјунктивитис. OCUflash® може да се користи од деца, адолесценти и возрасни. Поради безбедноста на производот, може да се дава и на новороденчиња, доенчиња, бремени жени и доилки. Дозирање: За смирување на очите и за поддршка на лекувањето на неинфективниот конјунктивитис и очните капаци, капете 1-2 капки 1-4 пати на ден во долната конјунктивална кеса. Кога исплакнете туѓо тело од окото, нанесете го растворот додека не се отстранат туѓите супстанци или туѓите тела или додека не исчезнат проблемите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OCU FLASH Eye Drops 2 x 10 ml”