NOZALYS Relief Spray 20 ml

440,00 ден

Употреба:
2-3 прскања во секоја ноздра, 3-4 пати на ден.

3 на залиха

Опис

Nozalys relief спреј за нос – хипертоничен солен раствор со Н-ацетил цистеин и метил-сулфонил метан.

Помага да се одзатне носот,
ја намалува сувоста
ја навлажнува носната слузница.

Помага при регулирање на носните секрети по ринореа и спречува формирање на бактериски биофилм.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “NOZALYS Relief Spray 20 ml”