NEUTROGENA Hydro Boost Eye Cream 15 ml

940,00 ден

Нанесете мала количина со врвовите на прстите во кружни движења, околу пределот околу очите

Нема на залиха

Опис

Кога бариерата за влага околу деликатната област околу очите е ослабена, содржината на вода во кожата се намалува, што доведува до фини, суви линии на замор. Трансформирајте ги очите со уморен изглед со Neutrogena® Hydro Boost Awakening Eye Cream, дизајниран да обезбеди освежување на хидратација на контурата на очите и да помогне во зајакнувањето на бариерата за влага на деликатната кожа на очите. Очите изгледаат будно со росна свеж изглед и интензивно хидрирани во текот на целиот ден. Без масло.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “NEUTROGENA Hydro Boost Eye Cream 15 ml”