NEURONAL Capsules x 20

1,630,00 ден

5 на залиха

Опис

Neuronal® е диететска храна за посебни медицински цели (додаток што ја придружува урамнотежената исхрана). Содржи специфични невротропни состојки. Кога нервите се оштетени, постои зголемена потреба за одредени хранливи материи и блокови за спроводливост на нервите кои ги подобруваат процесите на обновување на оштетените нерви. Neuronal® содржи микронутриенти, витамини и минерали.

Болката која произлегува од оштетените нерви во ‘рбетот е карактеристична за лумбаго, ишијас, хернија, операција на пост-интервертебрален диск, болка во долниот дел на грбот, вратот, рацете и рамената.

Brand

Медициналис+

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “NEURONAL Capsules x 20”