NAILNER Fungal Nail Brush 2 in 1 5 ml

660,00 ден

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБУВА: Нашата лесна за употреба четка е идеална за прецизно, без неред и брзо нанесување. Отстранете го лакот пред да го нанесете третманот, нанесувајте директно на погодената област двапати дневно во тек на 4 недели, а потоа еднаш дневно додека здравиот нокт не го замени заразениот. Нашиот третман го штити новоизраснатиот нокт од идна инфекција.

1 на залиха

SKU: NLRN-1 Категорија Ознака:

Опис

Nailner четка против габична инфекција на ноктите не само
ефикасно ја третира габата на ноктите, но и го осветлува изгледот
на заразениот нокт. Ефективниот 2 во 1 антифунгални нокти
третман има осветлувачка состојка, за да помогне во подобрување на
појава на зафатениот нокт на ногата за само 7 дена. На
формулата, исто така, вклучува и хидратантна состојка за состојбата и
подобрување на исушениот изглед на оштетените нокти. Уживајте видливо
поздрави, поубави нокти по 7 дена со Nailner’s 2 in
1 четка. Лесен за користење и без потреба од поднесување, едноставно применете
производот директно на заразениот нокт. Nailner исто така штити
новоизраснатиот нокт од инфекција. Nailner може да се користи на
инфицирани нокти на рацете или нозете. Нејлнерс формула 2 во 1 третира
габа за нокти со заситување на кератинскиот слој на ноктите и
намалување на pH вредноста на заразениот нокт, создавајќи неповолна
средина за габична инфекција. Третира, осветлува и
го условува ноктот, како и помага да се спречи иднината
инфекција.

Brand

Наилнер

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “NAILNER Fungal Nail Brush 2 in 1 5 ml”