MSM Capsules 1000 mg x 120

1,260,00 ден

Земете 2 капсули 1 до 2 пати дневно, со храна. Ако се појават гасови, намалете ја дозата.

1 на залиха

Опис

MSM (Methylsulfonylmethane) е сулфурно соединение кое природно е присутно во многу мали количини во овошјето, зеленчукот, зрната, производи од животинско потекло и некои алги. Соединенијата на сулфур ги има во сите клетки на телото и се неопходни за живот. MSM, во неговата улога во циклусот на сулфур во телото, помага да се создадат хемиски врски неопходни за формирање и одржување на бројни различни видови на структурни ткива на човечкото тело, вклучувајќи ги и сврзните ткива, како што се артикуларната ‘рскавица и кожата.

Здравје на зглобовите
Сулфур за зглобовите за сврзното ткиво
Поддржува здрава ‘рскавица

Brand

Нау Фудс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MSM Capsules 1000 mg x 120”