MEMOBIOL Capsules x 30

1,260,00 ден

5 на залиха

Опис

Memobiol е специјално формулиран за да вклучува a
избалансирана мешавина на состојки за одржување на меморијата,
концентрација и ментални перформанси.

Гинко Билоба и Женшен придонесуваат за одржување на меморијата и концентрацијата. Тие исто така придонесуваат за нормална циркулација на крвта поврзана со менталните перформанси DHA од високата моќност Омега 3 придонесува за одржување на менталните функции. 5-HTP, фосфолипиди, аминокиселини како што се Л-аргинин, глутамин и глутатион играат клучна улога во функциите на мозокот.

Витамините и минералите како што се железото, цинкот, ниацинот и пантотенската киселина придонесуваат за нормална когнитивна функција и нормално функционирање на нервниот систем.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MEMOBIOL Capsules x 30”