MEDELA Solo Electric Breast Pump

13,450,00 ден

1 на залиха

SKU: MDLA-14 Категорија Ознаки: ,

Опис

Хипертоничниот раствор е наменет за доенчиња и деца за време на настинки со дополнително бактериско воспаление на носната слузница и фаринксот (ринофарингитис) и синусите.

Стерилниот хипертоничен раствор со морска вода ја отстранува и разредува слузта во носот. Наменет е за доенчиња и деца при настинки со дополнително бактериско воспаление на носната слузница и фаринксот (ринофарингитис) и синусите, спречува акутно воспаление на средното уво кое може да настане поради зголемена акумулација на слуз и после операција на синусите. Збогатен е со ксилитол и пантенол, чисти, штити, омекнува, навлажнува и смирува слузокожата и го подобрува дишењето.

Brand

Медела

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MEDELA Solo Electric Breast Pump”