MEDELA Breast Milk Bottle x 2 250ml

900,00 ден

1 на залиха

SKU: MDLA-2 Категорија Ознаки: ,

Опис

CoQ10 игра улога во производството на енергија и помага да се намали штетата од слободните радикали во телото. Ги штити клетките од предвремено стареење и ги поддржува здравите нивоа на CoQ10 за пациентите на кои им препишале статини. CoQ10 го поддржува кардиоваскуларното здравје.

Системот за испорака на меки гел на Џејмисон гарантира дека нема моќност или деградација на хранливи материи на CoQ10 поради процедурите за производство на топлина или растворувачи.

Формулата од 120 mg помага да се надополнат основните нивоа на CoQ10 на телото за време на интензивна терапија со статини и е формула со висока моќност препорачана за секој со посериозни кардиоваскуларни заболувања. Како и да е, покрај антиоксидантната и енергетската поддршка, повисоките дози на CoQ10 помагаат да се намали фреквенцијата на мигренозни главоболки и придружните гадење и повраќање. Со подобрување на циркулацијата, поголема доза на CoQ10 е исто така корисна за здравјето на непцата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MEDELA Breast Milk Bottle x 2 250ml”