MAGNESIUM Oil 200 ml

360,00 ден

Упатство: Нанесете на кожата и нежно масирајте. Се препорачува маслото да се измие не веднаш по масажата, туку да се остави подолг контакт со кожата 15-20 минути. Не нанесувајте на ранета и иритирана кожа. Во случаите со зголемена чувствителност на кожата треба да се направи тест за толеранција со нанесување на мала количина 5 минути.

Нема на залиха

Опис

Маслото од магнезиум многу брзо и ефикасно го компензира секој недостаток на магнезиум во телото, кој е суштински минерал за над 300 ензимски процеси во човечкото тело и исто така игра клучна улога во речиси сите телесни системи.

Маслото од магнезиум помага да се обноват нивоата на магнезиум во клетките. Тоа помага да се одржи правилната мускулна функција. Ја ублажува нервната напнатост. Обезбедете безбедно ослободување од детоксикација. Ги елиминира мускулните грчеви. Го подобрува расположението и го ублажува стресот. Магнезиумот го подобрува квалитетот на сонот при несоница и ноќно будење. Ги подобрува перформансите и го олеснува побрзото закрепнување на мускулите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MAGNESIUM Oil 200 ml”