MAGNE D`ORO Sachets x 20

260,00 ден

Дозирање и начин на употреба: Содржината на кесичката се зема директно во устата без потреба од внесување течност.

1 на залиха

Опис

Магнезиумот во Магне д’оро Директ активност за:

– нормален метаболизам и производство на енергија;

– електролитниот баланс;

– нормална синтеза на протеини;

– природата на чувството на исцрност и замор;

– нормална мускулна функција;

– функционирање на нервниот систем;

– одржување на нормална ментална функција;

– одржување на нормални коски и заби;

– вообичаена невротрансмисија и мускулна контракција, ограничено и срцевиот мускул.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MAGNE D`ORO Sachets x 20”