MagCombo Capsules x 20

360,00 ден

Дозирање и начин на употреба: Само 1 капсула на ден

1 на залиха

Опис

MagComboK одржува нормални мускулни контракции и има релаксирачки ефект врз мускулите. Тоа помага да се обноват клетките и мускулните влакна. Помага во обновувањето на клетките и мускулните влакна.

Обезбедува целосен сон.

MagComboK им помага на нервните импулси да течат правилно во телото и ја регулира неговата реактивност на надворешни фактори (иританси). Тие му олеснуваат на мозокот да се префрли од режим на работа во режим на одмор, обезбедувајќи длабок и квалитетен сон.

Го неутрализира стресот. MagComboK има корисен ефект врз нервниот систем, влијаејќи на појавата на анксиозност, нервоза и раздразливост, предизвикани од стрес. Го крева тонот. Поради својата концентрирана формула на корисни материи кои го подобруваат метаболизмот и производството на енергија, MagComboK успешно се бори со чувството на замор и замор. Го подобрува тонот и го подобрува здравјето.

Brand

Фортекс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MagCombo Capsules x 20”