LYSOBACT Lozenge (20 mg + 10 mg) x 30

210,00 ден

Дозирање:

Овој лек е наменет за возрасни и деца над 6 години.

Вообичаената доза е 6 до 8 компресирани пастили во текот на денот.

4 на залиха

SKU: BSNL-6 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

LYSOBACT содржи две активни супстанции наречени лизозим хлорид и пиридоксин хлорид. Припаѓа на групата лекови кои влијаат на респираторниот систем – локален антисептик.

Лекот се користи за третман на благи болки во грлото кои не се придружени со покачена телесна температура, рани и рани на устата кај возрасни и деца постари од 6 години.

Brand

Босналијек

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LYSOBACT Lozenge (20 mg + 10 mg) x 30”