LYSOBACT Complete Spray 30 ml

340,00 ден

Дозирање:

За единечна доза потребно е да се притисне пумпата за прскање пет пати. Постапката може да се повторува 3-6 пати на ден, со минимални интервали од 2 часа помеѓу дозите.

Со едно притискање на пумпата за прскање се ослободува 0,20 ml раствор кој содржи 4 mg лизозим, 0,3 mg цетилпиридин и 0,1 mg лидокаин хидрохлорид.

ЛИЗОБАКТ КОМПЛЕТ СПРЕЈ не се препорачува за деца под 6 годишна возраст.

4 на залиха

SKU: BSNL-3 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

LYSOBACT COMPLETE SPRAY содржи три активни супстанции, лизозим хидрохлорид, цетилпиридин хлорид и лидокаин хидрохлорид. Спаѓа во групата на лекови кои влијаат на респираторниот систем – препарати за третман на болести на грлото.

Лекот LYSOBACT COMPLETE SPRAY се применува:

За локален третман на акутни воспалителни заболувања на мукозната мембрана на усната шуплина и фаринксот, како што се гингивитис (болест на непцата), стоматитис (воспаление на мукозната мембрана на усната шуплина) и афти (мали рани на мукозната мембрана на уста).
За помошен локален третман на болно, иритирано и воспалено грло и фаринкс.
По препорака на лекарот, пред и после хируршки зафати (крајници, грклан), како и при повреди или апсцеси и после вадење на заб.

Brand

Босналијек

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LYSOBACT Complete Spray 30 ml”