LIOTON 1000 Gel 30 g

390,00 ден

Како да се користи гел Lioton 1000
Еден до три пати на ден, гел од 3-10 см се нанесува на погодената површина на кожата и нежно се трие.

1 на залиха

SKU: BRLNCHM-5 Категорија Ознаки: ,

Опис

Што е гел Lioton 1000 и што се користи
Lioton 1000 гелот е хепарин производ во форма на гел за локална апликација и затоа е индициран за терапија, сам или во комбинација со системска терапија за воспалителни или трауматски состојби кои реагираат позитивно на лек со антиинфламаторно и антиканцерогено.
Lioton 1000 гелот е наменет за третман на болести на површните вени како што се Варикозни вени и придружни компликации, флеботромбоза, тромбофлебитис, површен перифлебит, варикозни улкуси, постоперативни варикофлебити, последици по безбеденектомија (отстранување на сафеноз).
Се нанесува гел Lioton 1000 и локализиран оток и болка, поткожен хематом (модринки), траума и повреди на мускулите, тетивите и лигаментите.

Brand

Берлин-Хемија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LIOTON 1000 Gel 30 g”