LESANA Francovka Embrocation 165 ml

265,00 ден

Употреба: Embrocation LESANA може да се користи како одлична превенција од настинки (вдишување) и како освежителен додаток на бањата.

3 на залиха

SKU: ALPA-3 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Раствор од природен ментол кој содржи алкохол и екстракт од игли од ела. Поголемата концентрација на ментол во споредба со ALPA емброкацијата ги зголемува ефектите на ладење. Се одликува со ароматичен, силен мирис на смола. Активните супстанции содржани во емброкацијата имаат антисептично и дезинфекционо дејство, ги ублажуваат болките при ревматизам на мускулите и зглобовите, го отстрануваат заморот по физичкиот товар.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LESANA Francovka Embrocation 165 ml”