LACTIL Capsules x 56

840,00 ден

1 на залиха

Опис

Лактилот го олеснува доењето преку стимулирање на дејството на естрогените и пролактинот, кои се неопходни за производство на мајчиното млеко. Лактилот го стимулира цицањето на доенчето и му дава пријатен вкус на мајчиното млеко. Исто така, производот го поддржува доброто варење на доенчето и ја намалува надуеноста и формирањето на гасови во дигестивниот тракт.Овој троен ефект се добива благодарение на состојките на анасон и анасон, кои содржат анетол. Лакетил е од органско потекло и концентрирани стандардизирани екстракти. Не содржи шеќер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LACTIL Capsules x 56”